Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29 вересня 2017 року у місті Києві відбулась конференція «День права знати: забезпечення доступу до публічної інформації» яка була організована офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини спільно з Офісом Ради Європи в Україні та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).
Участь у заході взяли: Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, в.о. заступника директора Програми розвитку ООН в Україні Ван Нгуен, заступник голови Ради суддів України Богдан Моніч, заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, експерт Ради Європи Девід Голдберг, народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, керівник Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Світлана Кондзеля, представник Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Ірина Кушнір, представники громадських організацій, судів, центральних органів виконавчої влади та комунальних підприємств, структурних підрозділів Національної поліції України.
Під час конференції відбулась презентація та обговорення результатів моніторингу та оцінки рівня забезпечення доступу до публічної інформації суб’єктами владних повноважень у 2017 році, проведеного громадськими організаціями у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у рамках платформи «Омбудсмен плюс», у тому числі оцінки 44 веб-сайтів/сторінок українських судів, а саме: Конституційного Суду України, Верховного Суду України, апеляційних судів областей і м. Києва та апеляційних господарських і апеляційних адміністративних судів.
За результатами моніторингу офіційний веб-сайт Апеляційного суду Донецької області зайняв 16 місце із загальним показником інформаційної відкритості 72,22 % (у 2016 році – 61,17 %)
Моніторінг проводився за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні».
Наприкінці презентації відбулось обговорення результатів моніторингу та надані рекомендації представникам судів щодо наповнення веб-сайтів інформацією, включно з відповідними рекомендаціями Ради Європи
Із додатковою інформацією про результати моніторингу інформаційної відкритості 44 веб-сайтів українських судів, а саме: Конституційного Суду України, Верховного Суду України, апеляційних судів областей і м. Києва та апеляційних господарських і апеляційних адміністративних судів у 2017 році можливо ознайомитись за посиланням: http://www.ppl.org.ua/monitoring/monitoring-oficijnix-veb-sajtiv-sudiv