flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього службового розпорядку державних службовців в АСДО

Начальник відділу

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол загальних зборів державних службовців Апеляційного суду Донецької області

№ 3 від «16» лютого 2018 року

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього службового розпорядку державних службовців

в Апеляційному суді Донецької області

 

  1. Загальні положення

   1.1. Правила внутрішнього службового розпорядку в Апеляційному суді Донецької області (далі – Правила) розроблені відповідно до вимог ст. 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про відпустки», Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016 № 50, Положення про апарат апеляційного суду Донецької області, інших нормативно-правових актів.

     1.2. Правила затверджуються загальними зборами (конференцією) державних службовців Апеляційного суду Донецької області за поданням керівника апарату суду, поширюються на всіх державних службовців Апеляційного суду Донецької області (далі - Суд), є обов`язковими до виконання та доводяться до їх відома під підпис.

     1.3. Правила визначають засади регулювання трудових відносин і запроваджуються з метою забезпечення якісного виконання завдань, покладених на державних службовців Суду, вдосконалення організації праці та підвищення її ефективності, раціонального використання робочого часу, а також зміцнення трудової дисципліни.

  1. Загальні правила етичної поведінки в Суді

     2.1. Державні службовці Суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.

     2.2. Державні службовці Суду у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

     2.3. Державні службовці Суду повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.

     2.4. Державні службовці Суду під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

  1. Порядок прийняття та звільнення державних службовців Суду

     3.1. Порядок прийняття на державну службу і припинення державної служби державних службовців Суду визначається Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» та Кодексом законів про працю України.

     3.2. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника апарату Суду та його заступників здійснюється Головою Державної судової адміністрації України за поданням голови Суду відповідно до положень статей Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про державну службу», Кодексу законів про працю України.

     3.3. Прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі відповідно до Положення про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя, що затверджується Вищою радою правосуддя.

     3.4. При прийнятті на державну службу кандидат зобов'язаний подати такі документи:

     – копію паспорта громадянина України;

     – трудову книжку, оформлену у встановленому порядку;

     – копію (копії) документа (документів) про освіту;

     – документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті);

     – медичну довідку про проходження обов`язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів та сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду встановленого зразка;

     – військовий квиток (за наявності) та його копію.

     – заповнену особову картку державного службовця встановленого зразка з відповідними додатками та дві фотокартки розміром 3x4 або 4x6 сантиметрів;

     – декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік;

     – оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

     – документи про науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації та їх копії (при наявності);

     – письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;

     – письмову заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надають згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

     – підписане кандидатом попередження про встановлені чинним законодавством України обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням.

     Усі копії документів подаються разом з оригіналами і завіряються начальником відділу з управління персоналом Суду або визначеним ним працівником відділу, після чого оригінали повертаються кандидатові.

     3.5. Призначення, переведення та звільнення державних службовців Суду оформлюється наказом керівника апарату Суду, який доводиться до відома працівника під підпис.

     3.6. З метою перевірки професійного рівня і ділових якостей держаного службовця апарату Суду при прийнятті на роботу може встановлюватися випробування строком до шести місяців.

  

     При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим.

     3.7. Особи, які призначаються на посаду державного службовця вперше, приймають Присягу державного службовця відповідно до ст. 36 Закону України «Про державну службу».

     3.8. Призначеного або переведеного в установленому порядку на іншу роботу державного службовця Суду в день виходу на роботу відповідальний працівник відділу з управління персоналом зобов'язаний ознайомити з цими Правилами та посадовою інструкцією під підпис; відповідальний працівник відділу господарства та метеріально-технічного забезпечення зобов'язаний провести інструктаж з питань техніки безпеки, протипожежної охорони, інших вимог з охорони праці, ознайомити з відповідними правилами під підпис.

     3.9. Записи про призначення, переведення та заохочення державного службовця Суду заносяться до трудової книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях. Трудові книжки державних службовців Суду зберігаються як документи суворої звітності. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на начальника відділу з управління персоналом або особу, яка виконує його обов`язки.

     3.10. У день звільнення державного службовця Суду відділ з управління персоналом та відділ планово-фінансової діяльності, обліку та звітності зобов'язані видати працівникові трудову книжку із внесеним до неї записом про звільнення та провести з ним повний грошовий розрахунок. Днем звільнення державного службовця вважається останній день його роботи в апараті Суду. Припинення трудового договору з державним службовцем Суду оформлюється наказом керівника апарату Суду.

     3.11. Перед звільненням державний службовець Суду зобов'язаний у повному обсязі повернути одержані ним матеріальні цінності, персональну картку безконтактного доступу до приміщення Суду, службове посвідчення, передати всі службові документи іншій особі, визначеній головою Суду та керівником аппарату Суду і оформити відповідний акт.

  1. Права та обов'язки державних службовців Суду

     4.1. Державні службовці Суду мають право:

     – брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;

     – на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

     – на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, що присвоюється державним службовцям, досвіду та стажу роботи;

     – на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

     – на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання посадових обов'язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії;

     – на захист своїх законних прав та інтересів у вищих державних органах і в судовому порядку.

     Державні службовці Суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

     4.2. Державні службовці Суду зобов'язані:

     – дотримуватися Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», інших актів чинного законодавства України, Положення про апарат Суду, цих Правил та посадових інструкцій.

   – не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

     – сумлінно виконувати свої посадові обов'язки, виявляти ініціативу, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

     –  своєчасно і повно виконувати рішення органів державної влади або посадових осіб, розпорядження та вказівки голови Суду та керівника аппарату Суду;

     – діяти в межах своїх повноважень;

     – у разі виникнення сумніву щодо законності виданого керівником наказу (розпорядження), доручення повинен вимагати його письмового підтвердження, після отримання якого зобов’язаний виконати такий наказ (розпорядження), доручення. Одночасно з виконанням такого наказу (розпорядження), доручення зобов’язаний у письмовій формі повідомити про нього керівника вищого рівня або орган вищого рівня.

     – шанобливо ставитися до громадян, керівників та співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;

     – не допускати розголошення конфеденційної та особистої інформації в т.ч. про громадян, що стала їм відома під час виконання посадових обов'язків, а також іншої інформації, яка відповідно до чинного законодавства України не підлягає розголошенню;

     – забезпечувати збереження майна Суду, ефективно використовувати обладнання, економно витрачати матеріали, електроенергію та інші ресурси (цінності);

     – постійно підвищувати свій професійний, інтелектуальний і культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;

     – дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки;

   – дотримуватися ділового стилю одягу, який вирізняється офіційністю, стриманістю та охайністю.

     Обсяг конкретних обов'язків кожного державного службовця Суду визначається відповідними положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату в установленому порядку.

  1. Обов'язки керівництва апарату Суду

     5.1. Керівництво апарату Суду зобов'язане:

     – неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;

     – при прийнятті на державну службу роз'яснити працівникам їх права і обов'язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;

     – затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного державного службовця Суду;

     – визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;

     – забезпечити здорові та безпечні умови праці;

     –  контролювати дотримання державними службовцями Суду вимог чинного законодавства України, цих Правил, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу (накладати стягнення) або ініційовувати відповідне питання перед дисциплінарною комісією з розгляду дисциплінарних справ Суду;

     – постійно вдосконалювати організацію роботи Суду, забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації державних службовців Суду;

     – створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність державних службовців Суду;

     – сприяти організації оздоровлення та відпочинку державних службовців Суду. Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки державних службовців Суду.

 

  1. 6. Робочий час і час відпочинку державних службовців

     6.1. Тривалість робочого часу державних службовців Суду не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п'ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями (субота та неділя). Робочий час з понеділка до четверга триває з 8:00 год. до 17:00 год., у п'ятницю - з 8:00 год. до 15:45 год.

     Відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю України напередодні святкових і неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

     6.2. Перерва для відпочинку і харчування триває з 12:00 год. до 12:45 год. і не включається в робочий час. Державні службовці Суду використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

     6.3. Для виконання невідкладних завдань державний службовець Суду може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за розпорядженням керівника апарату Суду, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.

     Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного державного службовця Суду не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.

     6.4. За наявності поважних причин, перелік яких передбачено ст. 56 Кодексу законів про працю України, за заявою державного службовція Суду як при прийнятті на роботу, так і згодом може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Установлення державному службовцю Суду неповного робочого дня або неповного робочого тижня з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу оформлюється наказом керівника апарату Суду.

     6.5. Державним службовцям Суду надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

     6.6. Щорічна основна відпустка надається державним службовцям Суду тривалістю 30 календарних днів із виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

         Щорічна відпустка може бути використана частинами за умови, якщо безперервна її частина становить не менше 14 календарних днів.

     6.7.  За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державним службовцям Суду надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

     6.8. Державним службовцям Суду надаються також інші щорічні додаткові відпустки згідно з чинним законодавством України (соціальні, творчі, у зв'язку з навчанням тощо).

     6.9. Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується головою суду на кожен календарний рік не пізніше 20 грудня та доводиться до відома всіх державних службовців Суду. Графік відпусток складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи суду і створення сприятливих умов для відпочинку державних службовців.

     6.10. Надання відпусток державним службовцям Суду оформлюється на підставі наказу керівника апарату Суду.

     6.11. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

     6.12. Для виконання невідкладного завдання, про яке не було і не могло бути відомо під час надання щорічної відпустки, за умови неможливості виконання такого завдання іншою уповноваженою на це особою, на підставі обгрунтованого подання безпосереднього керівника,за рішенням голови суду або керівника апарату Суду державні службовці Суду можуть бути відкликані з відпустки. Невикористана частина відпустки у такому випадку надається державним службовцям Суду за його заявою в будь-який інший час відповідного року або приєднується до відпустки у наступному році. Оплата праці проводиться з урахуванням суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

  1. 7. Порядок повідомлення державними службовцями Суду про свою відсутність

     7.1. Державні службовці Суду повідомляють свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.

     7.2. У разі недотримання державним службовцем Суду вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність працівника на робочому місці.

     7.3. Відсутність державного службовця Суду на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин вважається прогулом.

     У разі ненадання державним службовцем Суду доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім’я керівника апарату Суду щодо причин своєї відсутності, що є підставою для проведення службового розслідування.

     7.4. Залишення із службових питань робочого місця в робочий час державними службовцями Суду можливе лише за дорученням або з дозволу керівника апарату Суду або його заступника.

     7.5. Для забезпечення контролю за своєчасним виходом на роботу та її закінченням державні службовці Суду щоденно фіксують час прибуття, вибуття з роботи, на перерву для відпочинку та харчування за допомогою електронно – пропускної системи Суду (персональної картки безконтактного доступу).

  1. Оплата праці державних службовців Суду.

     8.1. Заробітна плата виплачується державним службовцям Суду двічі на місяць не пізніше 15 та не пізніше 30 (31) числа кожного місяця, а у випадку, якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем - напередодні цих днів.

     8.2. Заробітна плата державних службовців Суду складається з посадового окладу, надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років.

     8.3.Преміювання державних службовців Суду здійснюється згідно Положення про преміювання, затвердженого наказом голови суду. Крім того до державних службовців Суду можуть застосовуватися стимулюючі виплати в межах в межах фонду оплати праці та виділених бюджетних асигнувань: надбавка за інтенсивність, надбавка за виконання особливо важливої роботи.

     8.4. Всі виплати здійснюються згідно з чинним законодавством в межах фонду оплати праці та виділених бюджетних асигнувань.

  1. 9. Заохочення державних службовців Суду за успіхи в роботі

     9.1. За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов'язків та інші досягнення у роботі передбачаються такі заохочення:

     – виплата премії;

     – оголошення подяки голови Суду або керівника аппарату Суду;

     –нагородження грамотою, почесною грамотою, іншими відомчими відзнаками;

     – дострокове присвоєння рангу державного службовця.

     9.2. За особливі заслуги на державній службі державні службовці Суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.

     9.3. Державним службовцям, які успішно і сумлінно виконують свої посадові обов'язки, надаються в першу чергу переваги та соціальні пільги в межах повноважень і за рахунок коштів Суду. Таким державним службовцям надається також перевага під час просування по службі.

     9.4. Заохочення державних службовців Суду здійснюється згідно до вимог Закону України «Про державну службу».

     9.5. Заохочення оголошуються в наказі голови Суду, керівника апарату Суду, доводяться до відома державного службовця особисто або урочисто у присутності всього колективу і заносяться до трудової книжки державного службовця у відповідності з правилами їх ведення.

  1. Відповідальність державних службовців Суду за порушення трудової дисципліни

     10.1. За порушення передбаченої цими Правилами трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків, допущення інших негативних вчинків державні службовці Суду можуть бути притягнені до дисциплінарної відповідальності.

     10.2. У разі недотримання державним службовцем Суду правил внутрішнього службового розпорядку керівник апарату Суду може обмежитись зауваженням.

     10.3. За порушення трудової дисципліни, невиконання чи неналежне виконання службових обов`язків, вчинення дій, які шкодять авторитету державної служби або дискредитують судову гілку влади, а також за прогул без поважних причин державному службовцю Суду може буте оголошено догану.

     10.4. Звільнення, як дисциплінарне стягнення є винятковим видом дисциплінарного стягнення,і може бути застосоване лише у разі вчинення дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 1,3,7-11,13,14 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу», а також систематичного (повторного протягом року) прогулу без поважних причин.

     10.5. Крім того, за порушення правил етичної поведінки державних службовців та невиконання вимог щодо політичної неупередженості державного службовця, а також вчинення систематично (повторно протягом року) дій, що шкодять авторитету державної служби та неналежного виконання посадових обов`язків до державного службовця Суду може застосовуватися попередження про неповну службову відповідність.

     10.6. Для здійснення дисциплінарного провадження відносно державних службовців Суду з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненного дисциплінарного проступку в Суді утворюється дисциплінарна комісія з розгляду дисциплінарних справ, яка діє в порядку і на умовах, визначених Законом України «Про державну службу».

і 11. Порядок доведення до відома державних службовців Суду нормативно-правових актів, наказів, доручень та розпоряджень зі службових питань.

11.1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома державних службовців Суду шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис державного службовця Суду (у тому числі як відповідального виконавця) на документі або у листі ознайомлення з відповідним службовим документом.

 

 

  1. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

 

12.1. Керівник апарату Суду та Голова Суду зобов’язані забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки здійснює відділ господарства та матеріально-технічного забезпечення або особа, на яку керівником апарату Суду покладені відповідні функції.

12.2. Державні службовці Суду повині дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.

12.3. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються державними службовцями Суду, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

12.4. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в Суді відповідає визначена керівником апарату Суду відповідальна особа, яка пройшла відповідне профільне навчання та на яку покладено такий обов’язок.

       12.5. Державні службовці Суду під час зарахування до штату, прийому на роботу і періодично в процесі роботи, проходять інструктажі, навчання і перевірку знань по питаннях охорони праці та пожежної безпеки згідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, Інструкцій про заходи пожежної безпеки в апеляційному суді Донецької області.

 

 

  1. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна державними службовцями Суду.

 

13.1. Державний службовець Суду зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій керівником апарату Суду особі. Уповноважена особа зобов’язана перевірити та прийняти справи і майно.

13.2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, начальником відділу з управління персоналом та державним службовцем Суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду.

Один примірник акта видається державному службовцю Суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цього державного службовця.