flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відповідно до вимог статі 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 90 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» громадські об’єднання мають право організовувати незалежне оцінювання роботи судді у відкритих судових засіданнях. Результати незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні фіксуються в анкеті, що містить інформацію про тривалість розгляду справи, дотримання суддею правил судочинства і прав учасників процесу, культуру спілкування, рівень неупередженості судді, рівень задоволення поведінкою судді учасниками процесу, зауваження щодо ведення процесу, інші відомості. Заповнена анкета незалежного оцінювання роботи судді в судовому засіданні може бути включена до суддівського досьє.

Згідно частині 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати:інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації.

Існує дві функції випливу громадської думки на прийняття суддею рішення суду – контрольна та консультативна.  Контрольна функція громадської думки пов’язана з оцінкою діяльності суду з точки зору дотримання нею вимог, задекларованих Конституцією України та процесуальним законодавством, відповідності цієї діяльності моральним та етичним нормам. Консультативна функція громадської думки полягає в тому, що сформувавшись у конкретній справі, ця думка є каналом зв’язку громадськості з судом, допомагає суддям правильно оцінити особистість підсудного і скоєне ним. Тому громадська думка є специфічним засобом соціального контролю за дотриманням законності в судочинстві.

Виходячи з наведеного, з метою дотримання вимог чинного законодавства та відновлення довіри до судової влади, Апеляційний суд Донецької області повідомляє про те, що представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень суду як розпорядника інформації громадськість може за допомогою механізмів які передбачені Законами України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», а саме:

  1. Направляти письмові або усні звернення із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності суду, а також висловлення думки щодо поліпшення його діяльності.
  2. Направляти письмові або усні звернення з вимогою про захист своїх прав законних інтересів, порушених діями (бездіяльністю) працівників апарату суду.
  3. Надавати поради, пропозиції та рекомендації або висловлювати зауваження та інші думки щодо організації роботи суду під час особистого прийому громадян керівництвом суду.
  4. Приймати участь у анкетуванні відвідувачів щодо якості функціонування Апеляційного суду Донецької області.

Апеляційний суд Донецької області періодично проводить опитування відвідувачів суду з метою вдосконалення взаємодії з громадськістю. Зокрема, протягом червня 2016 року в Апеляційному суді Донецької області на виконання рішення Ради суддів України від 12 травня 2016 року № 35 в рамках Проекту «Система оцінки якості роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи» проведено анкетування, яке включало в себе опитування відвідувачів щодо якості функціонування суду, в тому числі ефективності та якості судочинства. В анкетування взяли участь 231 респондент.

Апеляційним судом Донецької області було ретельно вивчено та проаналізовано анкети відвідувачів суду, які взяли участь в цьому опитуванні. Треба зазначити велику кількість позитивних відгуків учасників опитування щодо якісного надання правосуддя нашим судом. Крім того, учасники опитування висловили й низку рекомендацій та побажань щодо поліпшення процесу роботу Суду.  Проведення подібних моніторингів громадської думки сприяє підвищенню рівня правосуддя та налагодженню результативної комунікації з відвідувачами Суду.